Göğüs yapısına uygun silikon

güvercin göğsü ve kunduracı göğsü

Kuş göğsüne damla, kunduracı göğsüne yuvarlak silikon

Göğüs kafesi, kaburgalar ve onları önde birbirine bağlayan, halk arasında iman tahtası da denen sternum kemiğinden oluşur. Kaburgaların aralarında ve üstündeki kaslar bu yapıyı daha da güçlendirir. Göğüs kafesinde bazı anatomik bozukuluklar görülebilir. Bu deformiteler genelde doğumsaldır. Ergenlikte şiddetleri artar ve daha belirgin hale gelirler.  En sık görünen tip % 0.06 sıklıkla sternum kemiğinin öne doğru çıkık olduğu, tıpkı bir kuş göğüsü görünümü olan durumdur (pectus karinatum). Bir diğeri de göğüs kafesinin sternum kısmının daha çukurda kaldığı kunduracı göğüs kafesi şeklinde adlandırılan göğüs kafesi deformitesidir (pectus excavatum). Bu deformitelerin ağır olmayan formalarına sahip olan kişiler bu deformitelerin farkında değildir. Bize meme büyütme ameliyatı istemi ile başvurduklarında bizlerden öğrenirler. 

Tabi bu bahsettiğim hafif deformiteler için geçerli. Ağır deformiteler zaten bize gelmeden kişide görsel, solunumsal veya kardiyak problemlere sebep olabildiği için, muayene ve hatta ameliyatlardan geçmiş oluyorlar. Bu derece düzeltme gereken durumlarda meme büyütme yapmadan önce göğüsteki ileri derece deformitenin düzeltilmesi gerekir. Zaten ameliyat gerektiren bozukluklar ergenlik çağında hallediliyor.

Kuş göğüsü ya da diğer adıyla güvercin göğsü denen deformitesi olan kişilerde memeler birbirinden uzak ve her iki yanda göğüs orta kısmına göre daha çukurda kalmaktadır. Bu deformitenin derecesine göre memelerin küçüklüğü ve ayrıklığı artmaktadır. Bu problemi olan bayanlarda sağ ve solda memenin bulunduğu alanın doldurulması hem göğüs kafesinin bu görüntüsünü kamufle eder hem de memelerin büyümesini sağlar. Edindiğim tecrübelere göre bu hastalarda yüksek profilli damla silikon kullanılması göğüs kafesinde daha orantılı yükselme sağlar. Böylece daha doğal bir görünüm elde edilebilir. 

Kunduracı göğüsü deformitesi olan kişilerde memeler birbirine oldukça yakındır. Hatta meme uçları neredeyse birbirlerine doğru bakmaktadır. Memelerin iç kısmı çukurda kalmaktadır. Bu kişilerin uygun sütyen bulmaları da oldukça güçtür. Sütyenin orta kısmı çoğunlukla havada kalır. Bu deformite ile bize meme büyütme işlemi için başvuran hastalarda yüksek profilli yuvarlak küçük bir protez tercih edilirse, hem ortadaki çukur büyük oranda dolar hem de memelerde istenilen büyüklük sağlanmış olur. Memelerin orta kısmı dolgun olur. Bir çok meme büyütme yaptıran hastanın istediği gibi memeler birbirine çok yakın olur. Dekolte oldukça güzel olur. Göğüs ortasındaki çöküntü de kamufle olmuş olur.

Bu tür vakalara meme büyütme yaparken en büyük sıkıntı simetrinin sağlanması. İnce bir ayar gerektiriyor. Farklı boylarda silikon protez kullanımı ve ameliyatın gerekirse yağ enjeksiyonu ile desteklenmesi ile istenen eşitlik sağlanmış oluyor. Aksi taktirde benim şaşı meme dediğim farklı büyüklük ve şekilde bir durum ortaya çıkar.

Sonuç olarak; göğüs deformitesinin meme büyütmeye engel olmadığını ama ince bir işçilik gerektirdiğini, ağır vakaların ise silikondan önce düzeltme ameliyatı olması gerektiğini toparlamış olduk.

Soru Sorun

0
Şartlar ve Koşullar.

Soru-Cevap

  • No comments found

Meme Büyütme Soru-Cevap

EMİNA
merhaba iyi günler nerede yapıldığını ve ne kadara yapıldığını öğrene bilir miyim.

Merhaba, tam o...
tuba
Meme buyutme ameliyati sonrasi sut kanallari zarar gorur mu cocuk emzirmeye bir zarari olur mu

Me...
Buket
Merhaba. Göğüslerim çok ufak ve büyütmek istiyorum. Ama zaman geçtikçe kalıcı olur mu ve emzirmede b...
Besimekalkan
Meme küçültme ve dikleştirmeve fiyatı

Merhaba, meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı ... TL deta...
Hulya
Merhaba bende goguslerimi küçültmek istiyorum yaş 53 3 yıldır menopozdayim ve son bir yıldır biraz k...

Op. Dr. Defne Erkara Hakkında

Ocak 1975 doğumlu Defne Erkara, Doğuş Koleji' ni dereceyle bitirdikten sonra kazandığı İstanbul Tıp Fakültesini de 1998 dönem ikincisi olarak tamamladı. Aynı yıl, aynı fakültenin Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünü kazandı. 2004 yılında uzman oldu. Uzun yıllar özel sektörün değişik işletmelerinde çalıştı. 2014 yılında kendi kliniğini kurdu.

 

 

Bize Ulaşın

 
 
 
Gayrettepe Mah.Yıldız Posta Cad.
No:32 A Blok D:5  Beşiktaş İstanbul
 
 
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.