Silikon Ameliyatı

silikonla meme büyütme

Silikon kullanarak yapılan ameliyatlar dünyada ve bizim ülkemizde oldukça fazla kullanılan yöntem arasında yer almaktadır. özellikle silikon ameliyatı göğüslerinden memnun olmayan, göğüsleri küçük yada herhangi bir nedenden dolayı göğsü alınmış olan kadınların imdadına yetişen bir cerrahi tedavi yöntemi olmaktadır. Doğru ve profesyonel ellerde yapıldığı taktirde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Ancak ameliyat öncesinde neden ve niçin yapıldığı konusu en ince ayrıntısına kadar incelenmeli ve buna göre kararlar verilmelidir.

Silikon ile göğüs estetiği

Bu konu hakkında kişilerin en çok merak ettiği ve cerrahlara yönelttiği en çok soru göğüs büyütmek için meme protezinden başka bir teknik olup olmadığı olmaktadır. Maalesef şu an günümüzde meme protezi dışında herhangi bir yöntem bulunmamaktadır. Göğüslerinin küçüklüğünden yakınan kadınların özellikle ilaçlar ile göğüs büyütmeden uzak durmalarının gerektiğini söylemek isterim çünkü bu tehlikeli bir yöntemdir. Bunun nedeni ise göğsü bir ilaç büyütebiliyorsa kesinlikle içerisinde hormon barındırması gerekir ve her ne kadar doğal olduğu iddia edilse de bu doğal değildir. Ayrıca alınan hormonlar kansere neden olabileceği gibi kişinin dengesinin bozulmasına da neden olacaktır. Bazen doktor gerekli görürse yağ enjeksiyonu yapılabilir. Ancak memelerin büyütülmesi amacı ile yapılan yağ enjeksiyonu işlemi doğru endikasyonla çok güzel sonuçlara ulaştırabildiği gibi uygun olmayan kişilere uygulanırsa istenilen sonuçları tam elde edemeyebilir.

Yapılan meme protezi ameliyatında en çok yapılan hatalar arasında sarkan memeleri bu işlemin toparlayacağı düşüncesi olmaktadır. Bazen az sarkmış bir göğsü toparlayabilir ancak gerçek anlamda sarkan bir göğüs ilk olarak kaldırılması daha sonra protez kullanılarak büyültülmesi sağlanmalıdır.

Kullanılan Protezler

Meme büyütmede kullanılan protezlerin bir çok çeşitli tipleri bulunmaktadır. Fakat hepsinin ortak özelliği dış yüzeylerinin silikon yapıda olmalarıdır. Kalınlığı bir yada birkaç milimetre olan bu silikon torbaların içersine serum, yeni çıkan katı silikon veya sıvı silikon ile doldurulma işlemi yapılıyor. Eskiden sıkça kullanan serum fizyolojik ile doldurulmuş olan silikonlar artık kullanılmıyor çünkü ciddi problemlere neden olduğu kanıtlanmıştır. Şimdi sadece silikon ile doldurulmuş implantlar kullanıyoruz.

Protezler Hangi Şekillerde Olmaktadır?

Anatomik yada damla olarak ve yuvarlak olarak protezler şekil bakımından sınıflamaya tabii tutulurlar. Anatomik olan protezler ele alındığında aynen bir su damlası gibi şekil almaktadır. Kas üzerinde kullanıldığı zaman ise neredeyse tam olarak meme şeklini alabilmekteler. Yuvarlak silikon ise daha dekolte seven ve dolgulu sütyenlerden kurtulmak isteyen hanımların tercihi oluyor. Fiyatlarına bakarsak damla protezin, yuvarlak protez çeşidine göre daha pahalı olduklarını görmekteyiz. 

Ameliyat Aşaması

Operasyonun zorluk derecesine bakılırsa orta derecede olduğunu söylemeliyiz. Operasyonun gerçekleştiği gün kişi evine dönebilmekte ve 3-4 gün içinde çalışan biri ise işine dönebilmektedir. Ameliyatın olduğu ilk gün biraz ağrı yaşanabilir ancak verilecek ağrı kesiciler ile bu ağrılar kontrol altına alınmaktadır. Operasyonda genel anestezi kullanılmakta olup yaklaşık 1 saat sürmektedir. 1 hafta sonra kontrol yapıyoruz. 1 ay kadar ağır sporlar yasak.

Soru Sorun

0
Şartlar ve Koşullar.

Soru-Cevap

  • No comments found

Meme Büyütme Soru-Cevap

EMİNA
merhaba iyi günler nerede yapıldığını ve ne kadara yapıldığını öğrene bilir miyim.

Merhaba, tam o...
tuba
Meme buyutme ameliyati sonrasi sut kanallari zarar gorur mu cocuk emzirmeye bir zarari olur mu

Me...
Buket
Merhaba. Göğüslerim çok ufak ve büyütmek istiyorum. Ama zaman geçtikçe kalıcı olur mu ve emzirmede b...
Besimekalkan
Meme küçültme ve dikleştirmeve fiyatı

Merhaba, meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı ... TL deta...
Hulya
Merhaba bende goguslerimi küçültmek istiyorum yaş 53 3 yıldır menopozdayim ve son bir yıldır biraz k...

Op. Dr. Defne Erkara Hakkında

Ocak 1975 doğumlu Defne Erkara, Doğuş Koleji' ni dereceyle bitirdikten sonra kazandığı İstanbul Tıp Fakültesini de 1998 dönem ikincisi olarak tamamladı. Aynı yıl, aynı fakültenin Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünü kazandı. 2004 yılında uzman oldu. Uzun yıllar özel sektörün değişik işletmelerinde çalıştı. 2014 yılında kendi kliniğini kurdu.

 

 

Bize Ulaşın

 
 
 
Gayrettepe Mah.Yıldız Posta Cad.
No:32 A Blok D:5  Beşiktaş İstanbul
 
 
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.