Meme Silikonu

meme silikonu defne erkara

Estetik operasyonlar denildiği zaman ilk akla gelen uygulamalar arasında şüphesiz ki dudak dolgusu yada meme silikonu gelir. Çünkü bu dolgu ya da silikonlar ile ilgili alanların hacim kazanarak güzelleşmesi sağlanır. Bu durum da estetik cerrahi konusunda adeta simge olmuştur. İşte meme silikonu da meme büyütme operasyonlarında kullanılan en popüler dolgu malzemesi, daha doğrusu meme protezidir.

Şekil olarak iki farklı kategoriye ayrılabilen meme silikonları, yuvarlak ve anatomik olarak isimlendirilebilir. Bu iki çeşidin çapları, uzunlukları farklıdır. Memenin durumuna ve operasyonun nasıl gerçekleşeceğine göre silikon tipi de tercih edilir.

Meme Silikonları Güvenilirdir

Meme büyütme operasyonu yaptırmak isteyenler için meme protezlerinin seçilmesi aşamasında akla ilk olarak meme silikonlarının güvenilir olup olmadığı gelir. Uzun süre tartışılan bu konuda söz konusu silikonların herhangi bir hastalık için zemin oluşturmadığı, meme kanseri gibi çok büyük problemlere sebebiyet veren herhangi bir emarenin görülmediği daha öncelerden de açıklanmıştır. Bundan dolayı da meme silikonları rahatlıkla kullanılabilir.

Alerji Durumu

Çoğunlukla görülmeyen meme silikonuna karşı alerji durumu nadiren de olsa ortaya çıkabilir. Ancak pek çok kimyasalın ya da sonradan işlenen ürünün yanında meme silikonlarının vücuda fazlası ile uyum sağladığından bahsedilebilir. Bundan dolayı da alerji çok sık görülmez. Ayrıca emzirmeye engel teşkil etmez. 

Meme Silikonu Nasıl Takılır?

Operasyon türüne ve uzman görüşüne göre kesi seçenekleri değişkenlik gösteren bu uygulamalarda, koltuk altı, meme altı, meme başı çevresi ve göbek kesileri oluşturulabilir. Kesilerden yerleştirilen meme protezleri de iyileşme dönemi boyunca kesi türüne göre yerleşmesini gösterir. Bu şekilde operasyon da başarıya ulaşırken, tedavi sonrası bakım ve süreç çok büyük bir önem taşır.

Ameliyat öncesinde istenen meme büyüklüğüne göre meme protezi için de seçim yapılabilir. Zaten bu noktada kişinin istekleri çok önemlidir. İsteklere göre meme silikonunun büyüklüğüne karar verilir.

Aşağı yukarı 1 saat gibi bir sürede tamamlanan meme büyütme ameliyatlarının ardından dinlenme ve iyileşme sürecine dikkat edilmelidir. Bilhassa da ilk 4 haftalık süreçte aktiviteler son derece kısıtlı olmalıdır. Yorucu, ameliyat bölgesini zorlayıcı hareketlerden kaçınmak şarttır. Aynı zamanda yine bu bölgeyi steril tutmak gereklidir. Gerektiğinde uzman kontrolüne gitmek, doktorun ameliyat yerini görmesi ve buna göre de tavsiyelerde bulunması gerekebilir.

Herhangi bir silikonlu meme kolay kolay ameliyatlı olduğunu belli etmez. Çünkü silikonların yapıları gereği son yıllarda üretilen protezler meme büyütme estetik ameliyatı olunduğu hissini yansıtmamak üzerine dizayn edilirler. Bunların yanı sıra bir meme silikonu aşağı yukarı 15 ya da 20 yıl kadar aynı yerinde ve aynı formunda kalabilir. Hatta üretici firmalar silikonların ömür boyu garantili olduğunu söylüyorlar. Ancak kişilerin yaşlanmasına bağlı dokularında gevşeme durumu gözden kaçırılmamalı ve meme kontrolleri ihmal edilmemelidir. Sarkma, düşme ya da form kaybetme durumları ise bu süreler sonrasında kendini yavaş yavaş gösterir. İşte bunun için de kişilerin rahatlıkla meme protezi taktırması, kaliteli meme silikonu kullandırmak istemeleri doğal karşılanmalıdır.

Bir önceki makalemiz " meme büyütme doğum ilişkisi " hakkında

 

Soru Sorun

0
Şartlar ve Koşullar.

Soru-Cevap

  • No comments found

Meme Büyütme Soru-Cevap

EMİNA
merhaba iyi günler nerede yapıldığını ve ne kadara yapıldığını öğrene bilir miyim.

Merhaba, tam o...
tuba
Meme buyutme ameliyati sonrasi sut kanallari zarar gorur mu cocuk emzirmeye bir zarari olur mu

Me...
Buket
Merhaba. Göğüslerim çok ufak ve büyütmek istiyorum. Ama zaman geçtikçe kalıcı olur mu ve emzirmede b...
Besimekalkan
Meme küçültme ve dikleştirmeve fiyatı

Merhaba, meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı ... TL deta...
Hulya
Merhaba bende goguslerimi küçültmek istiyorum yaş 53 3 yıldır menopozdayim ve son bir yıldır biraz k...

Op. Dr. Defne Erkara Hakkında

Ocak 1975 doğumlu Defne Erkara, Doğuş Koleji' ni dereceyle bitirdikten sonra kazandığı İstanbul Tıp Fakültesini de 1998 dönem ikincisi olarak tamamladı. Aynı yıl, aynı fakültenin Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünü kazandı. 2004 yılında uzman oldu. Uzun yıllar özel sektörün değişik işletmelerinde çalıştı. 2014 yılında kendi kliniğini kurdu.

 

 

Bize Ulaşın

 
 
 
Gayrettepe Mah.Yıldız Posta Cad.
No:32 A Blok D:5  Beşiktaş İstanbul
 
 
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.