Meme Büyütme Fiyatları

meme büyütme fiyatları

Meme büyütme ameliyatları, memeleri vücuduna oranla küçük ve sönük bir yapıya sahip olan bayanlara uygulanmakta olup genel itibariyle, silikon protezler ile gerçekleştirilmektedir. Operasyon esnasında meme derisi meme altından, koltuk altından veya meme başı çevresinden açılır ve silikon iç kısma yerleştirilir. 

Meme büyütme estetiği uygulamalarında meme büyütme fiyatları,  kişiye takılan silikonun maliyetine göre farklılık gösterebilmektedir. Silikonların, farklı tür ve çeşitleri bulunmaktadır. Bu silikon türlerinden, hastaya hangisinin daha olduğuna muayene esnasında doktor tarafından karar verilir. Tabi hastanın istekleri en önemli faktördür. Bu durum da, gerçekleştirilecek olan operasyonun mahiyetinde belirleyici bir etkiye sahiptir ve meme büyütme fiyatı buna paralel olarak şekil kazanır. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastane fiyatı ve estetik cerrahın alacağı ücret de meme büyütme fiyatları üzerinde belirleyici olmaktadır.

Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?


Meme büyütme, yaklaşık 1 saat devam eden estetik bir operasyon olup genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Operasyonun tamamlanmasının ardından hastanın 1 gün hastanede kalması gerekmektedir. Hastada hafif düzeyde ağrı hisseder.  Bu ağrılar, basit ağrı kesicilerle dahi kontrol altına alınabilmektedir. 

Küçük ve sönük bir görünüme sahip olan göğüslere vücut ölçüleri doğrultusunda silikon protez yerleştirilmektedir. Bununla birlikte bilinmelidir ki hormon ilaçları ya da doğal bitkilerin, göğüslerin büyümesini sağlayıcı bir etkisi bulunmamaktadır. Operasyon olmadan göğüslerin büyümesi gibi bir durum söz konusu değildir. Tüm bunlardan yanı sıra, hastanın kendi yağları kullanılarak da meme büyütme operasyonunu yapılabilmektedir. Meme büyütme fiyatları bu durumda değişiklik gösterecektir.

Silikon Protezlerde Kontrole Ihtiyaç Duyulur mu?


Operasyon sırasında hastaya takılan meme silikonu için belirli periyotlarla bakım ya da kontrole gereksinim yoktur. Ancak kişinin normal meme kontrollerini devam ettirmesi yararına olacaktır. Nadiren rastlanan bir durum da olsa bazı kişilerin vücudunda silikon kapsül kontraktürü denilen bir duruma sebep olabilir. Bu durumda ameliyat yeniden yapılmalıdır. Bu durumun tedavisinin sağlanması mümkündür.

Meme silikonları ömürlük olup yıpranma ya da sıkma gibi durumlarda sönme veya patlama gibi bir duruma maruz kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Sağlam bir yapıya sahiptirler ve silikonların içi akmaz. Meme ölçüsünde sapma ya da ilerde eksilme gibi problemlere neden olmaz, simetriyi korumaktadır. Teknoloji daha konforlu silikonlar üretirken silikon fiyatları da giderek düşmektedir. Meme büyütme fiyatlarını bu da etkiler.

Operasyon Sonrası İz


Silikonların koltuk altından yerleştirilmiş olduğu meme büyütme operasyonlarında, koltuk altında kimsenin fark edemeyeceği bir kısımda çok küçük dahi olsa bir iz kalması mümkündür. Ancak bu iz son derece belirsiz olduğundan, dışarıdan bakıldığında hiçbir görülmesi mümkün değildir.

Göğsün baş ya da alt kısmından kas dokusunun altına yerleştirmek suretiyle gerçekleştirilen meme büyütme operasyonlarinda ise, yine göğsün baş kısmında küçük bir iz kalacaktır. Nitekim vücuda neşter değen tüm cerrahi operasyonlarda mutlaka minimum büyüklükte dahi olsa bir ameliyat izi kaçınılmazdır. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi bu iz belli belirsiz bir izdir. Eğer esmer bir tene sahipseniz hiç fark edilmeyeceğini bile rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Benim tercihim genellikle meme altı çizgisinden silikonu koymak yönündedir. 

 

Bir önceki makalemiz " meme büyütme ameliyatı " hakkında 

 

Soru Sorun

0
Şartlar ve Koşullar.

Soru-Cevap (6)

 • tuba

  Meme buyutme ameliyati sonrasi sut kanallari zarar gorur mu cocuk emzirmeye bir zarari olur mu

  Merhaba, meme büyütme ameliyatının süt vermeye bir zararı yok. 0 533 6921598 den detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Comment last edited on 2017-08-13 08:57:05 by Op. Dr. Defne Erkara
 • Raziye

  Meraba defne hanım çocukları emzirdikten sonra göüslerim çok sarktı silikon taktırmak istiyorum fiyatı nekadar acaba

  Merhaba, meme büyütme fiyatları damla silikon için ... TL yuvarlak silikon için ... TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

  Comment last edited on 2017-07-13 12:05:20 by Op. Dr. Defne Erkara
 • ayse

  Merhaba defne hanim göğüs büyütme ameliyatı fiyatı ogrenebilirmiyim

  Merhaba, meme büyütme fiyatları damla silikon için ... TL yuvarlak silikon için ... TL Detaylı bilgi için beni 0 533 6921598 den arayabilir ya da 0 212 2967878 den randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz. Görüşmelerim ücretsizdir.

  Comment last edited on 2017-05-31 14:07:26 by Op. Dr. Defne Erkara
 • Zeynep

  Damla slikonun fiyatı nı õğrenmek istiyorum
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, damla silikon ... tl

  Comment last edited on 2016-10-04 08:32:53 by Op. Dr. Defne Erkara
 • Zeynep

  Gõzaltı morluklarının giderilmesi ile ilgili bir çalışmanız var mı ve meme bûyütme ile ilgili bilgi almak istiyorum damla slikon
  Op. Dr. Defne Erkara: Merhaba, Merhaba, göz altı morlukları için yüzünüzün resmini 05336921598 e gönderebilir misiniz?

  Comment last edited on 2016-10-04 08:34:30 by Op. Dr. Defne Erkara
 • pınar

  Merhaba Defne Hanim, memelerim çok küçük ve büyütmek istiyorum. silikon fiyatlarinizi öğrenebilmem mumkun mu acaba? kolay gelsin
  Op. Dr. Defne Erkara: meme büyütme için kullandığımız damla silikonu ... tl yuvarlak silikonu ... tl ye takıyorum.

  Comment last edited on 2016-09-21 09:29:13 by Op. Dr. Defne Erkara

Meme Büyütme Soru-Cevap

EMİNA
merhaba iyi günler nerede yapıldığını ve ne kadara yapıldığını öğrene bilir miyim.

Merhaba, tam o...
tuba
Meme buyutme ameliyati sonrasi sut kanallari zarar gorur mu cocuk emzirmeye bir zarari olur mu

Me...
Buket
Merhaba. Göğüslerim çok ufak ve büyütmek istiyorum. Ama zaman geçtikçe kalıcı olur mu ve emzirmede b...
Besimekalkan
Meme küçültme ve dikleştirmeve fiyatı

Merhaba, meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı ... TL deta...
Hulya
Merhaba bende goguslerimi küçültmek istiyorum yaş 53 3 yıldır menopozdayim ve son bir yıldır biraz k...

Op. Dr. Defne Erkara Hakkında

Ocak 1975 doğumlu Defne Erkara, Doğuş Koleji' ni dereceyle bitirdikten sonra kazandığı İstanbul Tıp Fakültesini de 1998 dönem ikincisi olarak tamamladı. Aynı yıl, aynı fakültenin Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünü kazandı. 2004 yılında uzman oldu. Uzun yıllar özel sektörün değişik işletmelerinde çalıştı. 2014 yılında kendi kliniğini kurdu.

 

 

Bize Ulaşın

 
 
 
Gayrettepe Mah.Yıldız Posta Cad.
No:32 A Blok D:5  Beşiktaş İstanbul
 
 
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.